LufthansaCzerwiec 2012 r. to wyjątkowa data dla Niemiec, Berlina i Lufthansy, bowiem właśnie wtedy nastąpi otwarcie nowego portu lotniczego Berlin-Brandenburg Willy Brandt Airport. To właśnie tam niemiecki przewoźnik planuje zbazować 15 swoich maszyn typu A320 oraz zainwestować 60 mln euro w nowoczesną infrastrukturę.

Nowe połączenia jakie zaoferuje Lufthansa z lotniska w Berlinie będą oferowanych w atrakcyjnych cenach obejmujących wszystkie dodatkowe koszty. Ponadto każdy lot, będzie premiowany w systemie lojalnościowym Miles&More, a także umożliwiał bezpłatne zabranie bagażu czy posiłki w trakcie lotu. Do wyboru będzie klasa ekonomiczna oraz biznes, Przewoźnik zaoferuje atrakcyjny cennik, a połączenia będą mogły być łączone z cała ofertą Grupy Lufthansy.

Flota 35 samolotów na trasach z Berlina stawia to miasto w krajowej czołówce. 15 samolotów trafi na nowy port lotniczy, stamtąd też przewoźnik zaoferuje atrakcyjne połączenia do wielu metropolii Europy. Grupa Lufthansy już obsługuje prawie jedną-czwartą całego ruchu lotniczego Berlina. W skład grupy wchodzą m.in. linie lotnicze SWISS, Germanwings, Austria Airlines czy Brussels Airlines oraz bmi. Obecność Lufthansy na Willy Brandt” Airport niesie za sobą konieczność zatrudnienia wielu pracowników, dla mieszkańców niemieckiej stolicy to szansa na dobrą pracę.

Rozkład lotów, planowany na czerwiec 2012 r. obejmować będzie 38 nowych połączeń w Europie i Bliskim Wschodzie, co oznacza pięciokrotnie większą liczbę rejsów. Loty wykonywane będą w godzinach porannych i wieczorny, tak aby można polecieć do Paryża rano, a wrócić wieczorem. Dwukrotnie zostanie zwiększona liczba połączeń do Ameryki Północnej. Rozkład nie przewidział rejsów do Warszawy, Polska stolica nadal jest jednak oznaczona mianem sojusznika Star Alliance.

Nowoczesny port lotniczy będzie dysponował 1500 metrową poczekalnią dla pasażerów, pozytem stanowiska odprawy pasażerskiej przyjmą kształt wyspy, wyspę w holu głównym zajmie Lufthansa, wyposażona będzie ona w 12 stanowisk odprawy pasażerskiej, docelowa liczba ta może zostać zwiększona do jeszcze o 10 stanowisk w razie wzmożonego ruchu. Dodatkowo klienci będą mogli korzystać z 23 automatów do odprawy biletowej, które umożliwią wydruk karty pokładowej. Samoloty podjeżdżać będą do jednego z siedmiu mostów, rękaw niemieckiego przewoźnika będzie znajdował się tuż przy hali głównej odlotów. Lufthansa uzyskała tak dobre lokalizacje dzięki 60 mln euro, które przeznaczyła na inwestycje w infrastrukturę nowego lotniska.

Stanowiska do odprawy pasażerów podróżujących w pierwszej klasie oraz posiadaczy statusu Senator lub HON Circle w programie Miles&More będą znacznie większe i wygodniejsze niż dotychczas, zajmą powierzchnię ponad 1700 metrów kwadratowych. Docelowo dla klientów klasy biznesowej przygotowane zostanie lobby o powierzchni 100 m kw. z czterema stanowiskami do odprawy przeznaczonymi wyłącznie do obsługi tej grupy pasażerów.

« »