Polskie linie lotnicze w coraz większym stopniu się rozwijają. Przede wszystkim zachęcają do korzystania z usług poprzez liczne promocje i obniżki cen na bilety lotnicze. Pod koniec kwietnia LOT oferuje taryfę CRAZY, która obejmuje terminy od lipca do września. Jest to czas w którym najwięcej osób wyjeżdża na wczasy, dlatego oferta jest bardzo opłacalna, gdyż gwarantuje obniżki cen nawet do pięćdziesięciu procent. Obecnie wszyscy czekają na edycję szalona środa, która wyjątkowo nie potrwa jedną dobę, lecz dwie. Dzięki temu istnieje możliwość zakupu jeszcze więcej biletów lotniczych w najbardziej atrakcyjne kierunki naszego kontynentu.

LOT przede wszystkim specjalizuje się w lotach krajowych. Wraz z linią Eurolot i Olt Express zasilają w znacznym stopniu połączenie polskich miast. W szczególności Olt Express w ostatnim czasie zwiększył znacznie swoją siatkę połączeń. Między innymi doszła nowa trasa Warszawa – Łódź. Można także bardzo tanio zakupić bilety lotnicze do Krakowa. Z kolei Eurolot zakupił nowe Bombardiery, które obsługują polskie trasy.

Polskie linie lotnicze w ostatnim czasie zostały zmodernizowane. Przede wszystkim flotę Lotu zasiliły nowe Dreamlinery. Są to samoloty o bardzo rozbudowanej technologii, oferujące pasażerom bardzo wysoki komfort. Lot pragnie połączyć tradycję z nowoczesnością. Od zawsze symbolem Lotu były Żurawie. Oczywiście znak polskich linii lotniczych pozostanie niezmienny jednak oprócz tego Lot wprowadza innowacyjne rozwiązania, które sprawią, że linie z ponad osiemdziesięcioletnią tradycją już niebawem mogą stać się jednymi z najnowocześniejszych linii lotniczych naszego kontynentu.

Ten rok ma być także bardzo ważny dla Lotu z powodu prywatyzacji. Już od dłuższego czasu mówi się, iż w sprawie Lotu prywatyzacja jest nieunikniona. Na razie nie wiadomo, która z linii lub firm przejmie Lot. Początkowo mówiono o Lufthansie a także o tureckich liniach lotniczych. Prywatyzacja Lotu ma być początkiem jej zmiany na lepsze. Już teraz Lot odnotowuje liczne zyski, modernizuje flotę, dodaje coraz to nowe kierunki. Obecnie Lot nastawił się znacznie na miasta na kontynencie azjatyckim. Już teraz można bukować bilety lotnicze na tanie loty do Pekinu.

« »