Budapeszt przez wielu uważany jest za najpiękniejszą stolicę Europy. Miasto zlokalizowane jest nad Dunajem i dzieli się na część prawo i lewobrzeżną. Wczasy w tym mieście to wiele atrakcji i mnóstwo ciekawych miejsc. Do najpopularniejszych z nich należy Park rozrywki, oceanarium, tropicarium, które jest najrozleglejsze w Europie wschodniej.

Budapeszt

Turyści szukający spokoju powinni udać się na wyspę świętej Małgorzaty. Tutaj znajdują się ruiny klasztoru ale także całe centrum kompleksowo-wypoczynkowe z basenami, wodami i kortami do tenisa. Ta wyspa powoli odpocząć zarówno ciału jak i duchowi.

Najbardziej okazała budowla to Zamek Królewski. Jego początki sięgają okresu średniowiecza. W środku zamku znajdują się liczne muzea a także miejsca kultury. Tutaj można podziwiać także most łańcuchowy.

Przed wczasami w Budapeszcie warto zasięgnąć informacji na temat tego niezwykłego miasta. Przede wszystkim warto mieć kartę turystyczną. Dzięki niej można bez żadnych późniejszych kosztów korzystać z komunikacji miejskiej a także mieć wiele zniżek na miejsca kultury jak kino, teatry czy opery.

Budapeszt charakteryzuje się także specjalną, wyborną kuchnią. Szczególnie popularne jest salami, a także specjalny placek smażony na oleju. Z podróży warto także przywieźć smakowite wino a także inne specjalne trunki.

Bilety lotnicze do Budapesztu możemy złowić w atrakcyjnej cenie w ofercie Lotu „Szalona środa.” W tym dniu w systemie polskich linii lotniczych możemy upolować naprawdę w ciekawych cenach atrakcyjne bilety w różne ciekawe miejsca Europy. Najtańsze loty są realizowane z Warszawy, z innych portów regionalnych ceny są wyższe o około 70 złotych. Lot oferuje także bilety lotnicze do Nowego Jorku, Larnaki, Toronto a także do Helsinek.

Budapeszt

« »